Apple Clips Uygulamasını Tanıttı
Apple Clips ( Klipler 😊 oldukça basit ve açıklayıcı bir isim olmuş ) iOS'ta etkileyici videolar yaratmanın eğlenceli ve oldukça basit bir yolu olacak gibi.

Apple, sosyal medyaya tam bir atılım yapmaya hazır olmayabilir ancak geçen hafta açıkladığı Clips ile ilk adımlarını atıyor diyebiliriz.

Teknoloji devi, iOS'ta yeni, sosyal medyadan esinlenilmiş ( bknz. #snapchat ) bir video, fotoğraf ve müzik düzenleme uygulaması olan Clips ile gönlümüzü kazanabilecek gibi duruyor. Bunun ise en önemli nedeni uygulama ile hazırladığınız videonuzu kolayca  neredeyse tüm sosyal medya hesaplarınızda; Facebook, İnstagram, YouTube, Vimeo paylaşabiliyor olmanız.
Üstelik "animasyonlu arka plan ve özelleştirilebilir metin içeren tam ekran posterler" ekleyerek animasyonlu altyazılar ve başlıklar ile. Apple'da bunu "Canlı Başlıklar" olarak adlandırıyor 😊 Sosyal ağlar yerine mesaj ile listesinizde ki dilediğiniz kişi ile paylaşabildiğiniz videonuz için bir etiketlemede mevcut. Kişilerinizde bulunan veya daha önce iOS Fotoğraflar uygulamasında tanımlanan kişilerin etiketlerini de otomatik olarak öneriyor.


     36 dil destekli Clips uygulamasını kullanmak için ise Nisan ayını bekleyeceğiz. 🎥

Yorumlar

Popüler Yayınlar