Facebook'un Konum Paylaşmaya Yönelik En Son Çalışması 'Canlı Konum'

Facebook, insanların Messenger'dan yerlerini paylaşmaları için yeni 'Canlı Konum' paylaşımını başlattı. Önceki konum paylaşım seçeneklerinin dışında ek sınırlamalar ve seçenekler bu özellikle beraber hayata geçti. 

Yeni 'Canlı Konum', kullanıcıların konumlarını diğer Messenger bağlantılarıyla bir harita üzerinde paylaşmasına olanak tanıyor ve böylece ek bağlantı sağlamalarına yardımcı oluyor. Ve önemlisi, bu yeni araç yalnızca bir saat boyunca uygulamanızdaki konumunuzu paylaşıyor; ekranda bir zamanlayıcı var ve ayrıntılarınızın ne kadar süreyle kullanılabilir olacağını tam olarak gösteriyor.

Bu önemli bir ayrıntı çünkü Facebook'un önceki konum paylaşımı çabaları ... gizlilik ve güvenlik bakımından biraz şüpheliydi. 
Konumunuzu Nasıl Paylaşacaksınız?

Yukarıdaki videoda gösterildiği gibi, Canlı Konumunuzu Messenger'da paylaşmak için:

Konum simgesine dokunun veya 'Daha Fazla' düğmesine hafifçe vurun ve ardından 'Konum' u seçin. Ardından, bulunduğunuz yerin bir haritasını ve Canlı Konumunuzu paylaşmak için mavi bir çubuğa dokunma seçeneğiniz göreceksiniz. 
Canlı Konumunuzu paylaşmayı seçerseniz, paylaştığınız kişi (veya kişilerin), sonraki 60 dakika boyunca nerede bir haritada olduğunuzu görebilecekler.
Canlı Konumunuzu paylaşmayı, 'Paylaşmayı Durdur'a dokunarak istediğiniz zaman durdurabilirsiniz.
Konumunuzu Messenger'daki bir grup arkadaşıyla veya yalnızca bir kişi ile paylaşabilirsiniz.
Bence en güzel yanı bu işlev geceleri eve güvende gelmelerini sağlamak için çocuklarının yerlerini izlemek isteyen ebeveynler için yararlı olabilir; bu da sınırları aşmadan ve onların her hareketini izlemekten kaçınarak tabiki. 

Buna ek olarak, haritada statik bir nokta da paylaşabilirsiniz:

"Örneğin, hangi kahve dükkanında buluşacağınızı bir arkadaşınıza söylemek isterseniz, konum çubuğuna veya Diğer simgesine dokunun ve daha sonra Canlı Konumu Paylaş'ı seçmek yerine, sağ üst köşedeki kırmızı pini tıklayın. Buradan paylaşılacak bir yeri arayabilir veya haritadaki simgeyi sürükleyip bırakabilirsiniz. Daha sonra, Gönder'e dokunmanız yeterli. " 

Bu, Messenger kullanıcılarını fiziksel mağaza konumlarına veya bir etkinliğe yönlendirmeye çalışan işletmeler içinde kullanılabilir gibi. 

Canlı Konuma bugün Messenger'ın hem iOS hem de Android sürümlerinde. 

Yorumlar

Popüler Yayınlar