E-Ticaret Satışlarınızı Sosyal Medya ile Arttırmak için 5 Yaratıcı İpucuGünümüzde sosyal medya ve e-ticaret web siteleri, bir işletmenin satışlarını artırmaya ve müşterinin alışveriş deneyimini aynı anda geliştirmeye yardımcı olabilecek yollarda bütünleşiyor.

WordPress veya özel yapım bir siteye kolayca entegre edilebilen basit çevrimiçi uygulamalar, alışveriş yapanların bir markayı paylaşmasını, yorum yapmasını ve etkileşimde bulunmasını kolaylaştırıyor.

Bende, bir WordPress alışveriş sepetini veya ürün sayfası deneyimini, paylaşmaya teşvik eden bir sanata dönüştürmenize yardımcı olmak için bir kaç ipucu hazırladım. E-ticaret ve sosyal medyayı, sorunsuz bir şekilde karıştırmanın basit yolları diyebiliriz ;)

1. Sosyal Medya Girişlerini Cesaretlendirin

Sosyal medya profillerini e-ticaret siteleri ile entegre etmek, müşterinin yeni bir hesaba kaydolmanın oldukça sıkıcı işlemini atlamasına sağladığı için ortak bir trend haline geldi. Bu bir eylem davetiylede desteklemek mümkün. Hemde gerçekte sitenizde yaptıkları eylemleri dile getirerek. Örn - şimdi alışveriş yap!

Bu entegrasyon, müşterilerin bir düğmeyi basit bir şekilde tıklayarak mağazanızdaki tüm içerikleri arkadaşlarıyla ve ailesiyle paylaşmalarını da sağlar.

E-ticaret sitenize entegre edebileceğiniz Shopify ve WooCommerce gibi ücretsiz ve ücretli uygulamalar bulunmakta. Kullanıcılarınızın profillerini kullanarak Linkedin, Facebook ve Twitter ile hızlı kayıt yapmalarına izin veriyorlar.

2. Ürünlerinizi Satmak İçin Müşteri Gönderilerini Kullanın

Müşterilerinizin ürünlerinizi kullanarak fotoğraflarını veya videolarını paylaşmalarına izin vermek, markanıza bağlı hissetmelerine yardımcı olur. Sosyal medyanın, e-ticaret sitenize bu şekilde yardımcı olabilmesi için bir açıklama altında bir ürün kullanan ya da giymiş bir müşterinin fotoğrafını veya videosunu yerleştirebilirsiniz.

Sosyal Fotoğraflar gibi belirli indirilebilir uygulamalar, sitenizde istediğiniz herhangi bir fotoğrafı sosyal medyadan "özel bir galeriye" otomatik olarak bağlayabilen bir hashtag oluşturmanıza olanak tanır. Tabii ki, görünmeden önce herhangi bir fotoğrafı onaylama veya reddetme gücüne sahip olduğunuzdan, uygun olmadığını düşündüğünüz tüm içerikleri silebilirsiniz.

3. Ürünlerinizi Paylaşmaları İçin Müşterileri Teşvik Edin

Ürünlerinizi sosyal medyada paylaşmak, onları daha geniş kitlelere ulaştırmanın harika bir yoludur; bu nedenle, önemli bir çevrimiçi perakendecinin hemen hemen her ürün sayfasında sosyal paylaşım düğmelerini veya widget'ları görebilirsiniz.

İşleri daha da ileri götürmek isterseniz, Curebit Tavsiye Sistemi, satın alma işlemlerini sosyal medya profillerinde paylaşmaları durumunda alışverişçilerinize belirli indirim kodları sunmanıza olanak tanır. Sonuç olarak, ücretsiz reklam yaparsınız ve müşterilerinizde bu durumdan mutlu olur.

4. Bu İki Yolu Birleştirin

Müşterileriniz sosyal medya profillerinde sitenizdekinden daha fazla zaman harcarlar; sizi sosyal medyada takip ediyorlarsa, ürünlerinizden bazılarını yayınlayarak avantaj elde etmeniz mümkün.

Autotweet ve ShopifySocial gibi sitelerinize entegre edilebilen uygulamalar otomatik olarak ürün sayfalarını sosyal profillerinize yerleştirebilir. Ayrıca hangi ürünlerin en çok ilgiyi çektiğini görebilmeniz için ayrıntılı analitik geribildirim sağlayacaklar. Sizedir müşterinin ilgisini çeken ürünleri analiz edip strateji belirlemek kalıyor.

5. İncelemelerinizi Kullanın

Müşteri referansları elinizin altındaki en güçlü pazarlama araçlarından biridir ve sosyal medya kanallarında çevrimiçi incelemeler yapan insanlar gittikçe artarken, avantaj elde etmeye başlamak için hiç zaman kaybetmeyin derim.

Shopify, müşterilere bir ürün satın aldıktan sonra gözden geçirme isteğinde bulunmalarını sağlayan ücretsiz eklentilere sahiptir veya alternatif olarak daha sonra onlara otomatik bir e-posta hatırlatıcısı göndermeyi de seçebilirsiniz.

İncelemeyi tamamladığınızda, eklentiler otomatik olarak sitenize yerleştirebileceğiniz daha küçük bir kod snippet'i oluşturarak daha geniş bir kitleye olumlu geri bildirimler göndermenizi sağlayacaktır.

Yorumlar

Popüler Yayınlar