Facebook Katılımını Arttırmak İçin 10 İpucu


Büyük bir etki yaratarak hedef kitlemizin ilgisini çekmek hepimizin ortak isteği. Bunun içinde harika içerikler üretiyor olabiliriz, ancak ya görülmüyor ya da çok az insan onu görüyorsa, devrilme noktasını vurmak ve entegre ana akım haline gelmek istiyorsak, değişme zamanı geldi demektir.

Daha gözleri üzerimize çekmek ve Facebook'taki angajmanımızı artırmak için öngörülebilir bir bilim var. İşte size yardımcı olacak on hızlı ipucu.

Bu şeyler ayrıca sizin daha fazla şöhret kazanmanıza ve yerel sakinlerin dikkatini çekmenize de yardımcı olur.

1.Cazip bir manşet hazırlayın

Haber akışımda gördüğüm çoğu içerik başlığı sıkıcılar. Burada kaçırılmış fırsatlar var demektir. Başlık, başarılı olmanın en önemli bileşenlerinden biridir.
(Facebook mesajı, video, podcast, vs. Bazıları en kritik parçanın olduğunu iddia edecektir.)

Niye ya diyorsanız;
Çünkü başlık baştaki dikkat kapmaktır.

İster Google, Facebook veya YouTube'da ... içerik başlığı fark edilen ilk şeylerden biridir. Başlığınız güçsüz ise, en iyi görüş hattında değilseniz bile demektir.  İyi bir başlık seçimi ile, kelimenin tam anlamıyla insanları bağlantınızı tıklayarak hipnotize edebilirsiniz. Bununla birlikte, tabii ki yerel pazarınızı iyi tanımanız gerekiyor. Ne istiyorlar? Hangi çözümleri arıyorlar? Ne hatalar yapıyorlar?

2.Görme uyarıcısını kullanın

Başvurduğunuz kaynağa bağlı olarak istatistikler, birisinin Facebook yayınınızı veya reklamınızı tıklamasının% 50-70'inde resim hesaplarınızı gösterir. Dolayısıyla, ya merak uyandırmalıyız ya da izleyicilerimizi görsel olarak canlandırmalıyız. Görüntü tabii ki Facebook mesaj türüne bağlı olacaktır, ancak hangisinin daha iyi çekileceğini görmek için farklı türler test etmelisiniz.

3.Değer sunun

Artık gözler önüne serilmiş bir görüntü ve çekici başlığa sahip olduğunuza göre, malları gerçek içeriğe teslim etmeniz gerekiyor. Kullanıcıların aynı gün bilgileri kullanıp kullanabilmeleri için içeriğinizi pratik yapmak en iyisidir.

Örneğin, Amerikalı bir doktor yataktan omurganızı zedelemeksizin nasıl kalkacağınızı anlatan bir video yaptı. Bu video, 41.800 görüntüleme, 542 paylaşım ve 267 beğeni topladı sadece kısa bir süre içinde! Bildiğinizden çok daha fazla hisseye sahip olduğunuzda, pazarınızda yer edindiğinizden emin olabilirsiniz.

4.İçeriğiniz yazıldıysa, okuyucuların tüketimini kolaylaştırmak için önemli noktalara dikkat çekin

Olağanüstü bir değer sunabilmek için, hizmet verdiğiniz pazarı anlamalısınız.
Kitlenizin karşılaştığı büyük endişeleri ele alın ve olgular / analizler sağlayın. Kendinize şu soruyu yapın: "Oluşturduğum bu içerik yardımcı olur mu, yoksa okuyucunun ihtiyacını karşılar mı?" ( Tabi ihtiyaç oluşturmak ise başka bir yazı konusu :)

5.Duygusal bir yanıt ver

Tartışmaları kendinizden uzak tutmayın. Video ya da yazılı Facebook yayınlarıyla okuyucular arasında duygusal olarak yer almalıyız. Kişilerin size samimi bir seviyede daha fazla bağlanmalarına yardımcı olmak için kişisel hikayeleri paylaşımlarınızın içine karıştırın.
Dahası, popüler olmanıza bakmaksızın, doğru ve dürüst görüş bildirin.

6.Harekete geçirici bir çağrı ekleyin

Paylaşım yapanların çok azı izleyicilere ve okuyuculara sonra ne yapmaları gerektiğini söyler. Bir kişinin yayınınızı beğenmesini ve paylaşmasını istiyorsanız, doğrudan yazın. Ne kadar iyi bir içerik olursa olsun, bunu otomatik olarak paylaşacaklarını asla düşünmeyin. İnsanlara neden samimi sebepler verin.

7.CANLAYIN :)

Facebook canlı akışı dikkati kapmakta çok güçlü. Sosyal ağ şu anda canlı videolardan gelen içeriği destekliyor. Doğru yapılırsa, katlanarak daha organik (ücretsiz) haber bülteni görünümü elde edebilirsiniz. Yardımcı değer odaklı videolar üretmenin yanı sıra, katılım sağlamak için bir soru sormak istediğinizden emin olun. Daha fazla yorum gönderilerinizde daha fazla pozlamaya denk geliyor. Mümkünse Facebook'u haftada birkaç kez veya günlük olarak yaşayın.

8.Genel abone ve listelerinize e-postada gönderin

E-posta listeniz çevrimiçi en büyük #1 numaralı değerinizdir. Bu, uygulamanızın kan akışının bir parçası. Facebook'ta yeni içerik yayınladığınızda, abonelerinize ve iç çevrenizdeki listelerinize e-posta gönderin. İçeriğinizi daha fazla insana paylaşma ve paylaştırma ihtimaliniz yüksek olur, çünkü onlarla uzun zamandır ilişkiniz var. Sizi biliyorlar, size güveniyorlar.

E-postalarınızda, merak uyandırın ve içeriği okuyarak keşfedeceği "sırları" insanlara bildirin.

9.En iyi içeriğinizi geliştirmek için desteklenen artırmaları kullanın (sponsorlu reklam)

Bu, 2008 yılından bu yana gizli silahım olan Facebook reklam şemsiyesinin altına düşüyor. Bununla başa çıkmaya çalışmayın. Yayın dağıtımınızı en üst düzeye çıkarmak ve mümkün olduğunca topluluğa ulaşmak istiyorsanız, yayınları hemen artırmak için para ödemeye başlayın:)

Bu radyo, televizyon, gazete ve reklam panoları gibi konvansiyonel medyayla karşılaştırırsanız ... ki karşılaştırma yoktur. Çok karlı çıkacağınızı söyleyebilirim. (Bu konu ile alakalı istatiksel karşılaştırmaları inceleyebilirsiniz)

Facebook reklamları size ciddi bir şekilde ucuz markalaşma elde ettirir.

Facebook reklamcılığı (doğru yolu kullanırsanız) fark edilmek ve herhangi bir yerel pazardaki devrilme noktasına gelmenin en hızlı yoludur. Facebook'un yoğun trafik hacmi ile rekabet etmek şuanda olanaksızdır.

Facebook reklamlarını tutarlı bir şekilde kullanmıyorsanız ve rakibiniz siz değilseniz :) ezilmeye başlıyorsunuz ve bunu bilmiyorsunuz bile. Bunun için profesyonel yardım alamanızı tavsiye edeceğim tabi ki.

Gelişigüzel bir şekilde Facebook postası oluşturmayın, viral olarak geçeceğini ummayın. Umut etkili bir strateji değildir. Proaktif olun ve durdurulamaz olmayı taahhüt edin!

10.Tutarlı olun

Facebook'ta tutarlılık konusu dağlarla dolaşıyor. :) Güncellemelerinizin yüksek kalitede olduğundan emin olun. Ne kadar çok yayın yaparsanız, kitlenizin içeriğinizi görmek için daha fazla şansı olur bunu da unutmayın.

İçerik türünü değiştirin ( bu yıldızlı bakın ⭐️)

Gerçek şu ki, Facebook fan sayfanızı takip eden farklı kişiliklere sahipsiniz. İçeriğin türünü, nasıl verildiği ile değiştirmek çok önemlidir. Heyecanlandırın şunu!

Yayınlarınıza öneriler, açık uçlu sorular, fotoğraflar, teklif grafikleri, hikayeler, yeni araştırmalar, yardımcı videolar ve bazı kişisel şeyler dahil edin.

*** BONUS İPUCU ***

En uygun zamanda gönder

Facebook fan sayfanızın sık sık gözden geçirilmesi gereken bir "Bilgilendirme" sekmesi var. Hangi durum güncellemelerinin içeriğin türüne göre görünürlüğünü artırdığını anlayabiliriz. Ayrıca, günün hangi saatlerinde en fazla katılımı sağladığımızı izleyebiliriz. Bu büyük bir anlaşma çünkü ne kadar iyileştirebildiğimizi ölçebiliriz.

Sonuç olarak

Topluluk hizmetlerini en üst düzeye çıkarabilmeniz için sosyal ağda içerik oluşturup dağıtırken stratejik olun. Bu blog'da paylaşılan şeyleri uygulayın.

Yorumlar

Popüler Yayınlar