Instagram, Hikayeler Reklamlarını Tüm Reklamverenlere Global Olarak Açtı


Instagram, Öyküler reklamlarının artık tüm dünyadaki işletmeler tarafından kullanılabileceğini açıkladı. Hikayeler bölümünde reklam çalışmak istiyorsanız artık sizde kapsamlı ve tam ekran video içeriği ile (dikey biçimde) milyonlarca kullanıcıya ulaşabilirsiniz. 

Instagram, bildiğiniz üzere seçilen ortaklarla birlikte Stories reklamlarını Ocak ayında başlatmıştı. - Stories reklamları geçtiğimiz gün itibariyle bütün kullanıcılara kollarını açtı. 

Bir kaç kısa not geçmek gerekirse; Instagram Öyküleri reklamları, 15 saniyeye kadar uzunlukta olabilir ve şu anda yalnızca BGBM temelinde kullanılabilir. Reklam görüntülemeleri, reklamlar görünür görmez sayılır - Facebook video içeriğiyle olduğu gibi, üç ikinci görüş eşiği yoktur (bu aynı zamanda Snapchat'ın görüntülemeleri sayma biçimiyle hizalıdır). Hikayeler reklamlar, ekranın alt orta kısmında küçük bir 'Sponsorlu' işaretçisi tarafından belirtilir ve Reklamlar varsayılan olarak sesli olarak oynatılır ve atlanabilir. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki hikayelerdeki reklamlar için yalnızca 9:16 dikey resim ve video kullanılabiliyor.

İyi bir reklamınız varsa ve hedef kitleniz Instagram Öyküleri'ni kullanıyorsa, dikkate alınması gereken bir konu ve Facebook'un gelişmiş hedeflemesini Instagram reklamlarıyla kullanabildiğinizi eklediğinizde, Snapchat'tan daha fazla cazibe oluşturuyor gibi duruyor. (Ancak yine sizin kitlenize bağlı unutmayın) 

İnstagram Hikayelere nasıl reklam verilir? 
Bir Instagram Hikayeleri reklamı oluşturmak için izleyeceğiniz adımlar:

1.Facebook Reklam Yöneticisi'ne gidin
2.Reklam Yarat'ı tıklayın
3.Erişim hedefini seçin
4.Reklam Seti bölümünde Yerleşimler'i tıklayın
5.Yerleşimleri Düzenle'yi seçin, ardından Instagram yerleşimini seçin
6.Hikayeleri Tıklayın
Reklam kampanyanızı oluşturmaya devam etmek için geri kalan adımları uygulayın.
Hazır olduğunuzda, değişikliklerinizi yayınlamak için Değişiklikleri İnceleme'yi tıklayın.
Belirtildiği gibi, Instagram Öyküleri reklamları, Facebook ve Instagram'daki News Feed'de yayınlanan reklamlarla aynı hedefleme ve ölçüm araçlarını kullanıyor. Buna ek olarak, mevcut verileri, Hikayeler Reklamlarınızı gördükleri kitleyi hedef alan ve onları Facebook veya Instagram'da ziyaret etmek için de kullanabilirsiniz.

Sosyal medya Pazarlama konusunda her geçen dakika kendini klasik yöntemlerden ayırmaya devam ediyor. Sizde hikayelerin bu senenin trendi olduğuna inanıyorsanız hemen deneyimlemeye başlayalım derim ✌🏻

Yorumlar

Popüler Yayınlar