Twitter 'Yumurta' Avatarını Değiştirdi


Twitter, profil görüntüsünü yüklemediğinizde uygulanan 'yumurta' avatarını yeni, genel bir gri siluet ile değiştirdiğini açıkladı.

                                  

Neden bu değişim?

Kullanıcılarını bir fotoğraf yüklemeye teşvik etmek için bu değişikliğe giden Twitter, bu hareketin daha fazla kişinin 'Gerçek Bir Profil Fotoğrafı' yükleyecek şekilde tasarladığını söylüyor. (bunun için uzun çalışmalar gerçekleştirerek doğru avatara ulaştıklarını da eklediler.) 
"Son yedi yılda, Twitter'da bir hesap oluşturan herkes, varsayılan profili olan bir yumurta fotoğrafı ile başlıyor. Bu, yumurtaların Twitter'da gördüğünüz tüm Tweetleri gönderen kuşlara nasıl sıçrattığını referanslamak için eğlenceli bir yoldu. Ancak şimdi yeni bir şeyin zamanı geldi - insanları daha kişisel ifade için kendi fotoğraflarını yüklemeye teşvik eden bir şey. "

Yumurta profili genellikle platformdaki troller ve tacizciler için en çok tercih edilen logoydu. Twitter son zamanlarda kullanıcıların 'yumurta' hesaplarındaki tüm tweetleri engellemesine olanak tanıyan yeni bir fonksiyon duyurdu. (Bu değişiklikten sonra profil resmi olmayan hesaplar için).

Platform güvenliğini artırmak için sürdürdükleri çabaların bir parçası olarak, değişimin arkasındaki ivme, daha fazla insanı eski yumurtadan uzaklaştırmak. Çok genel, gri tonlamalı bir görüntüye geçerek, profil resmi eksikliğini daha belirgin hale getirmek istiyor. Twitter, gerçek kullanıcıların avatar yerine bir şeyler yüklemesi için değişimin yeterli ilham sağlayacağını umuyor. 

Tabi spam gönderenler yine de yeni ve genel bir fotoğrafı kullanabilir ancak belki Twitter insanların çoğunun gerçek bir fotoğraf yüklemesi durumunda, bot hesaplarını hedef almayı hızlandırabilir.
Bunun yanı sıra ağda 48 milyon, (Altı hesabın her birinde sahte olanın birine eşit olduğu) bir rapora göre Twitter'ın üstesinden gelmek istediği başka bir sorun olduğu kesin. Bu oldukça genel bir güncelleme gibi gözükebilir ancak arka planda, bu gri görüntüler Twitter'ın devam etmekte olan temizleme çabalarının bir parçası olarak iyi bir adım.

Yorumlar

Popüler Yayınlar