LinkedIn Reklam Platformunda Neler Oluyor?


LinkedIn geçtiğimiz günlerde güzel gelişmelerden birini daha açıkladı ve "Matched Audiences" reklamları ile daha güçlü bir reklam platformu oluşturmaya devam edeceğini kullanıcılara ve reklamverenlere duyurdu.

LinkedIn'ın yeni "Eşleşen Kitleler" ile reklamverenlerin elini güçlendirmeyi hedeflerken diğer sosyal ağlardan farklı bir data kullanım şeklini de hizmete açtığını söyleyebiliriz. 

Bu yeni hedefleme yetenekleri sayesinde reklamverenler yani markalar, web sitesini yeniden hedefleme, hesap hedefleme ve kişi hedefleme konularında da LinkedIn platformunu kullanabilecekler. 

Sponsorlu İçerik ve Sponsorlu InMail'de Yeniliklerle Güçleniyor 

Eşleştirilmiş Kitleler, Sponsorlu İçerik, Sponsorlu InMail ve platformun diğer yerel reklam biçimleri de dahil olmak üzere tüm LinkedIn reklam ürünlerinde de kullanılabilecek. Böylelikle ağın reklam gücü de pazarlamacıların istediği daha fazla hedef kitle optimizasyonu kısmında elini güçlendirmeye devam ediyor. 

Eşleşen Kitlelerin Avantajları 

.Bu yeni özellikler sayesinde, pazarlamacılar daha önce ziyaret edilen web sitelerini ziyaretçilere tekrar gösterebilecekler. 
.Hesap temelli pazarlama stratejileri geliştirenler için güzel bir haber var; Ulaşmak istenilen şirketlerin, karar mercilerinde olan kullanıcılara da ulaşabilecekler. 
.Bu yeni platform ile nokta atışı yaparak kullanıcıların, ünvan (title) bilgilerine göre reklamlarını bu kullanıcıların önüne çıkarabilecekler. 

Reklamverenlerin reklamlarını tam olarak göstermek istediği kişilere gösterebilme imkanı diğer platformlardan "daha yüksek isabetli" bir reklamveren trafiği oluşturacaktır. Buna kısaca LinkedIn ağının, beyaz yaka ve mavi yaka kavramına uygun şekilde reklamlara başlaması denilebilir. Bu LinkedIn'ı reklam platformu olarak kullanmayı arzulayan kullanılcılar tarafından beklenen bir hamleydi. 

LinkedIn, web sitelerini yeniden hedefleme ve tıklama oranlarında % 30 ve % 37 artış sağlayan bağlantı hedeflemesi (reklamlarımıza eklediğimiz bağlantı linkleri ile oluşan trafik) ile sosyal medyada reklam oluşturan herkesin çekim alanına daha fazla girecek gibi. 

Sonuç olarak şunu söyleyebilirim ki LinkedIn'ı önümüzde 3/6/12 aylık sosyal medya pazarlama planınızın içerisine eklemediyseniz Pazarlama planınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederim. 


Gelecek yazımda görüşmek üzere ✌🏻

Yorumlar

Popüler Yayınlar