Facebook'un Yenilenen Gelen Kutusu ile Instagram Sayfanızı Nasıl Yönetirsiniz


Facebook her geçen gün kendisini geliştirmeye ve kullanıcılarına pratik yönetim şekilleri sunmaya devam ediyor. Bunların en yenisi ise Facebook Sayfanız üzerinden artık Instagram Sayfanızın belirli alanlarda yönetimini yapabileceğiniz, yenilenen Facebook Gelen Kutusu. 

Yenilenen Facebook Gelen Kutusu ile Instagram bildirimlerinizi görebilirken yapılan yorumlara da yine Gelen Kutusu üzerinden cevap verebileceksiniz. Böylelikle Facebook yenilenen Gelen Kutusu ile Instagram ve Messenger yorum ve mesajlarınızı tek bir yerde yönetmenin kolaylığını sunuyor. 

Yeni Gelen Kutusunu Nasıl Kullanacağız? 


Facebook ve Instagram hesaplarınızı birbirine bağlayın, yeni özellik sayfanıza geldiğinde bir bildirim alacaksınız. Ve Facebook işletme sayfası uygulamanız otomatik olarak güncellenecek.


Zaten hesaplarınız birbirine bağlı ise Facebook gelen kutusu üzerinde bir uyarı göreceksiniz; Kurulum işlemini tamamlamak için Instagram hesabınıza girmeniz istenecek. Bu işlemi yaptıktan sonra yeni özellik aktif olacak.

Bazı kullanıcılar ilk önce mobil cihazlarında bu yeniliğe erişirken bazıları masaüstlerinde erişecekler.
*Masaüstünde, Mesajlar sekmesinden ziyade Gelen Kutusu sekmesi olduğunda yeni özelliğiniz aktif olmuş demektir. 
*Mobil cihazınızda, Analytics, gelen kutusu ve bildirimler simgelerinizi içeren araç çubuğu ekranın altına taşındığında yeni düzen gelmiş demektir.

(Facebook sayfaları için yeni gelen kutusu özelliği şu anda dünya çapında yaygınlaşmaya devam ediyor. Henüz bu güncelleme sizin sayfanızda olmayabilir.)

Facebook ve Instagram hesaplarınız bağlandıktan sonra, Instagram yorum bildirimlerinin tümünü Facebook Gelen Kutunuzda göreceksiniz.

Gelen yorumları buradan da cevaplaya bileceksiniz. Bunun için gelen yorumu sola kaydırarak çıkan yanıtla kısmına kullanıcının adını yazarak yanıt verebilirsiniz. 
Yorumu silmek isterseniz silme seçeneğine erişmek için bu işlevi kullanabilirsiniz.

Instagram'a Facebook Gelen Kutusu Kullanmanın Avantajları 

Instagram hesabınız için Facebook Gelen Kutusu'nu kullanmanın ilk avantajı verimlilik. Masaüstünde Facebook'unuz açıkken, mobil cihazınıza geçip Instagram uygulamasını başlatmaya gerek kalmadan Instagram bildirimlerini hızlı bir şekilde görebilir ve yanıtlaya bilirsiniz. 

Facebook ve Instagram hesap yönetiminizden sorumlu bir ekibiniz varsa, bu yeni gelen kutusu, hesaba veya hesaplara erişimi düzene sokacaktır. Facebook sayfanızda yönetici, editör veya moderatör olan herkes, Instagram hesap bildirimlerine erişebilir. Instagram hesabınıza doğrudan erişmek zorunda kalmadan, yorum ve mesajları cevaplaya bilirsiniz.

Instagram hesabınızdaki yorumlarda sizi uyaran Facebook sayfası bildirimlerini alacaksınız (push bildirim etkinleştirilmişseniz). Siz ve ekibiniz için bu herhangi bir şeyi kaçırmamak anlamına geliyor.
Bununla birlikte, hem Facebook sayfası hem de Instagram push bildirimleriniz etkinse, her ikisi için de bildirim alacaksınız.

Instagram hesap ayrıntılarınızı da Facebook sayfanızdan düzenleye bilirsiniz.

Instagram hesap ayrıntılarınızdan bazılarına Facebook sayfanızdan da ulaşacaksınız. Bunlar hesap adınız, kullanıcı adınız, web sitesi URL'niz ve iletişim bilgileriniz olacak. Bunları düzenleyip kaydet düğmesi ile değişiklikleri kaydede bilirsiniz. 

Web sitenizin bağlantısını sık sık değiştiriyorsanız bu alanı Facebook sayfanızdan yönetebilmek, işinizi kolaylaştırabilir.

Sonuç olarak Instagram, Facebook'a ait ve bizleri platformlarında tutmak için ellerinden geleni yapmak istiyorlar, bu yüzden entegrasyon kaçınılmazdı.

Siz ne düşünüyorsunuz? Instagram içeriğinizi yönetmek için güncellenmiş Facebook Gelen Kutusu'nu dener misiniz? Veya denediniz mi? Lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın. ✌🏻

Yorumlar

Popüler Yayınlar