Ramazan'da Facebook'u En Verimli Şekilde Kullanmak


Facebook Ramazan yaklaşırken pazarlamacıların kullanabilecekleri bir dizi fikir ve yeni bir mini site yayınladı.
Facebook; "Markalar Ramazan ayında toplum için önemli değerler ve meseleler üzerinde durarak anlamlı bağlantılar kurma fırsatına sahipler. Ramazan ayında daha çok saygı ile yapılacak paylaşımların yeni iş fırsatları doğrucağından eminiz. (Facebook bu kısmı müslüman olmayan ülkerlerde ki kullanımda, markaların dikkat etmesi gerektiğini düşünerek özellikle belirtmiş.)
Özellikle inançlı insanlar için özel bir zaman, bu zamanda kurulacak doğru bir stratejiniz olmalı, hele ki tüm dünyada pandemi gibi bir kriz olduğunda." 
Facebook'un Ramazan kullanım bilgileri, Ramazan ilgili küresel istatistik bilgileri ile birlikte dokuz farklı bölgesel pazara ayrılıyor.

Facebook, küresel Ramazan istatistikleri şöyle; Ramazan'ın etkin olduğu bölgelerde; % 41'lik oranda daha fazla satın alma olduğunu bildirirken, bu bölgelerde ki katılımcıların % 51'i Ramazan'ın en iyi fırsatları bulma zamanı olduğunu söylüyor. Sonuç olarak: "Ramazan boyunca Ramazanı yaşayan kitlenin Facebook'taki markalardan / işletmelerden görmek istedikleri bir numaralı etkinlik türü promosyon teklifleri veya indirimler gibi iyi teklifler". diyebiliriz.
Ve bu yıl Facebook, Ramazan çevresinde bağlantı kurmak isteyen pazarlamacılar için, Facebook etkinlikleri ile ilgili yeni, özel raporlar, ipuçları ve öngörüler içeren mini bir site ile daha da fazla kaynak sağlamaya çalışıyor.Burada tüm bölgeler için kitlenize ve olayı anlamanıza bağlı olarak birçok ipucu var. Çeşitli hususları daha iyi ele almak istiyorsanız, Facebook'un yeni mini sitesi başlamak için iyi bir yer. Ramazan kampanyalarını planlayanlar için alınacak bir yığın bilgi var. Facebook'un Ramazan mini sitesini buradan inceleyebilir veya buradan bölgeye özgü bilgilere göz atabilirsiniz;
https://www.facebook.com/business/news/insights/creating-lasting-connections-through-meaningful-marketing-during-ramadan

Yorumlar

Popüler Yayınlar